top of page

Sprejemni izpiti Fakultete za šport

 

MERITVE IN ANALIZA
 
Pri nas izvedemo meritve t.j. opravite teste oz preizkuse, ki so na sprejemnih izpitih Na podlagi tega in glede na vaš uspeh v šoli ter predvideno število točk na splošni mature vam glede na vaše izhodiščne rezultate, naravne predispozicije (eksplozivnost, vzdržljivost, moč…) ,sposobnost treniranja in čas, ki ga imate na voljo naredimo analizo kakšen način treninga oziroma na katere izmed šestih testov se vam najbolj izplača osredotočiti za maksimalno dober rezultat. Do leta 2024 je po našem programu pripravljalo 12 dijakov in vseh 12 je uspešno opravilo s sprejemnimi izpiti ter doseglo dovolj točk, da jih je bilo vseh 12 sprejetih na Fakulteto za šport.


PLAVANJE NA 100 m
VESA V ZGIBI (ŽENSKE) oziroma ZGIBE (MOŠKI)
SKOK V DALJINO Z MESTA
PREMAGOVANJE OVIR NAZAJ (POLIGON NAZAJ)
TEK NA 100 m
TEK NA 2400 m

 

Podrobneje so testi opisani spodaj. Minimalni rezultatski kriteriji za posamezen test so uradno znani vsako leto pred izvedbo izpitov a se po večini ne spreminjajo veliko skozi leta.
 
TRENAŽI PROCES
 
VSEBINA PRIPRAVE:
 
1. UVODNI POGOVOR
- kako začeti in kaj pričakovati
- osnove in pregled vašega trenutnega zdravstvenega in gibalnega stanja
- izbrati pravilno obutev in opremo
 
2. DEMOSTRACIJA IN UCENJE-TRENING
- učenje pravilne in optimalne tehnike,
- učenje taktike
- vaje za izboljšanje moči, vzdržljivosti in motorike, 
- trening proces – redna vadba- in periodizacija
 
3. VIDEOANALIZA 
S pomočjo video analize tehnike pridemo do lažjega zavedanja gibov in večjega napredka.
 
 
TESTI GIBALNE SPOSOBNOSTI (PODROBNEJE)

 

PLAVANJE NA 100 m
Naloga: Plavanje na 100 m se izvede v bazenu dolžine 25 m. Štart se izvede s skokom s štartnega bloka ali iz vode, če kandidat ne želi skočiti. Cilj je čim hitreje preplavati razdaljo 100 m, brez stopanja po dnu bazena in/ali vlečenja za progo in/ali vmesnega ustavljanja ob robu bazena. Plava se lahko na poljuben način s poljubnimi obrati. Naloga je končana, ko se po preplavani razdalji 100 m kandidat s katerimkoli delom telesa dotakne stene bazena. Naloga se izvede enkrat.
Merjenje: Čas se meri elektronsko. Veljaven rezultat je čas preplavane razdalje 100 m (4 x 25 m).

VESA V ZGIBI (ŽENSKE)
Naloga: Test se začne tako, da se iz opore stojno s podprijemom preide v veso v zgibi. Brada mora biti nad višino droga. Cilj naloge je vztrajanje v opisanem položaju. Naloga se izvede enkrat.
Merjenje: Čas se začne meriti v trenutku, ko kandidatka zavzame položaj vese v zgibi.

ZGIBE (MOŠKI)
Naloga: Zgibe začne kandidat izvajati iz vese spredaj na drogu (roke so popolnoma stegnjene) z nadprijemom. Vsakokrat se dvigne tako, da z brado preide drog in se spusti v začetni položaj. Cilj je opraviti čim večje število pravilnih zgib. Med izvajanjem mora biti telo mirno. Guganje ali zamahi s telesom niso dovoljeni. Z brado se ne sme nasloniti na drog ali se z nogami dotakniti tal. Naloga se izvede enkrat.
Merjenje: Rezultat je število pravilno opravljenih zgib (tudi 0 je veljaven rezultat).

SKOK V DALJINO Z MESTA
Naloga: Test se začne tako, da se kandidat postavi za označeno črto, ki predstavlja mesto odriva. Odriv mora biti sonožen, z obema nogama hkrati. Pred odrivom se sme kandidat vzpeti na prste,ne sme pa izvesti odriva s poprejšnjim poskokom. Po doskoku ne sme stopiti nazaj. Odskočišče in doskočišče morata biti v isti ravnini. Naloga se izvede dvakrat.
Merjenje: Z merilnim trakom se izmeri pravokotna razdalja od črte na odskočišču do zadnjega dela stopala na doskočišču. Upošteva se daljši skok.

PREMAGOVANJE OVIR NAZAJ (POLIGON NAZAJ)
Naloga: Test se začne tako, da se kandidat postavi za označeno štartno črto v oporo ležno spredaj sklonjeno. S hrbtom je obrnjen proti oviram na progi. Težo kandidat razporedi na dlani in stopala. Stopala so tik za štartno črto. Pete so lahko dvignjene od tal. Po štartnem znaku se kandidat po celotni progi giblje v lazenju vzvratno. Obračanje glave ni dovoljeno. Z rokami ne sme drseti po podlagi, temveč se mora ves čas z dlanmi opirati ob tla. Prvo oviro prepleza, skozi drugo pa se mora prevleči. Potem nadaljuje z osnovnim gibanjem do ciljne črte. Med izvedbo naloge sme smer gibanja nadzirati le s pogledom med nogami. Naloga je končana, ko z obema rokama preide ciljno črto. Nalogo lahko kandidat izvede v športnih copatih ali povsem bos. Nalogo izvede dvakrat.
Merjenje: Upošteva se boljši rezultat.

TEK NA 100 m
Naloga: Tek na 100 m se izvede na atletskem stadionu po pravilih, ki veljajo za atletska tekmovanja. Na štartu se uporablja nizki štart z uporabo štartnih blokov. Cilj je čim hitreje preteči razdaljo 100 m. Naloga se izvede enkrat.
Merjenje: Čas se meri elektronsko. Veljaven rezultat je čas pretečene razdalje 100 m

TEK NA 2400 m
Naloga: Tek na 2400 m se izvede na atletskem stadionu (400 m) po pravilih, ki veljajo za atletska tekmovanja. Cilj je čim hitreje preteči razdaljo 2400 m (6 x 400 m). Kandidati tečejo v skupinah do 20 tekačev. Naloga se izvede enkrat.
Merjenje: Čas se meri elektronsko. Veljaven rezultat je čas pretečene razdalje 2400 m

Kontakt:

gsm: 051 238 531

email: srkcelje@gmail.com

CENA:

  • 200 € / mesečno

  • Wix Facebook page
bottom of page